Nieuws

13 oktober 2026
Paul

Stolwijkse Hout- en DHZ-handel in eigen handen

Wat begon met een geplande gedeeltelijke overname, groeide uit tot de volledige overname van de Stolwijkse Hout- en DHZ-handel (SHD). Erik Uittenbogaard nam alle aandelen van de onderneming over. Voor de financiering en begeleiding van het overnametraject werd financieringsregisseur Paul van Tuijl van ZAQELIJK ingeschakeld.

Erik en Els

Erik Uittenbogaard is bepaald geen onbekende binnen SHD. Sinds februari 2018 is hij werkzaam bij de bouwmarkt en vanaf het begin was er al het vooruitzicht dat hij in de toekomst een deel van de onderneming zou overnemen. In 2022 zette Erik daarin de eerste concrete stap door 20% van de aandelen over te nemen.

Ook zijn vrouw Els is inmiddels nauw betrokken bij de onderneming. Sinds december 2024 verzorgt zij de administratie en verschillende andere werkzaamheden binnen het bedrijf. Een overstap vanuit de zorg die in eerste instantie tijdelijk zou zijn, maar uiteindelijk anders liep. “Het is wel mooi dat we dit nu samen kunnen doen en samen aangaan.”

Van gedeeltelijke naar volledige overname

De volgende stap in het overnametraject stond al op de planning. Een van de toenmalige eigenaren was gestopt met werken en Erik zou diens resterende aandelen overnemen. Gedurende het proces veranderde de situatie echter en ontstond de mogelijkheid om ook de overige aandelen over te nemen.

Daarmee veranderde een gedeeltelijke overname in relatief korte tijd in een volledige bedrijfsovername. Dat maakte het traject omvangrijker dan vooraf voorzien. Niet alleen moest er overeenstemming worden bereikt over de overname zelf, ook moest duidelijk worden welke financiering voor Erik en Els haalbaar en verantwoord was.

Duidelijkheid over de financiële mogelijkheden

Via een betrokken adviseur kwam Paul in beeld. Hij sloot aan om de financiële mogelijkheden van de overname in kaart te brengen en duidelijkheid te geven over wat haalbaar was. “Paul heeft bekeken wat er financieel mogelijk was en waar banken wel of niet mee akkoord zouden gaan”, vertelt Els. “Daardoor wisten we vooraf waar we aan toe waren. Wij konden aangeven hoever we zelf wilden gaan en Paul gaf aan wat financieel nog goed werkbaar was.”

Financieringsaanvraag

Juist binnen een overnametraject dat gaandeweg veranderde, gaf die duidelijkheid houvast. Paul keek niet alleen naar de financierbaarheid, maar dacht ook mee over een oplossing waarmee het traject verder kon worden gebracht.

Voor de financiering benaderde Paul drie banken. Hij verzorgde de financieringsaanvragen, onderhield het contact met de banken en legde de verschillende mogelijkheden naast elkaar. Op basis daarvan konden Erik en Els samen met Paul bepalen welke aanbieding het beste aansloot bij de overname. Uiteindelijk trokken Eric de Graaf en Anja Graveland van Rabobank aan het langste eind.

Bij elkaar brengen van belangen

Voor Erik en Els was het prettig dat Paul het financiële traject uit handen nam. “Van al die zaken hebben wij zelf geen verstand. Dan is het alleen maar fijn dat er iemand is die het voor je uitzoekt.”

Paul speelde daarnaast een belangrijke rol bij het bij elkaar brengen van de verschillende belangen binnen het overnametraject. Door vanuit de financiële haalbaarheid mee te denken en inzichtelijk te maken welke oplossing voor de betrokken partijen werkbaar was, kon uiteindelijk overeenstemming worden bereikt.

Ook na de overname betrokken

De samenwerking met Paul en ZAQELIJK kijken Erik en Els positief op terug. Daarbij waarderen ze niet alleen zijn rol tijdens de overname, maar ook zijn bereikbaarheid en betrokkenheid nadat de financiering was afgerond. Els: “Paul is vorige week nog langs geweest. Ik had daarna nog een vraag en ’s avonds kreeg ik meteen een mail met het antwoord. Dat is gewoon hartstikke fijn!”

Klaar voor een volgende fase

Met de volledige overname achter de rug kunnen Erik en Els vooruitkijken. Daarbij willen ze behouden wat goed werkt, maar tegelijkertijd de onderneming op verschillende punten verder bij de tijd brengen. De eerste aandacht gaat uit naar digitalisering en automatisering. Op dat gebied ziet Erik ruimte om flinke stappen te zetten. Processen die nu nog op een verouderde manier verlopen, worden de komende periode verder gemoderniseerd.

“We willen alles wat meer laten aansluiten bij de tijd van nu”, vertelt Els. “We kijken met vertrouwen vooruit en proberen te blijven aansluiten bij wat mensen willen.”

Met Erik als eigenaar en Els naast hem binnen de onderneming begint daarmee een nieuwe fase voor de Stolwijkse Hout- en DHZ-handel. Een fase waarin zij samen verder bouwen op het bestaande bedrijf én stap voor stap werken aan de toekomst.

Heeft u vragen?

Wij helpen u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

U kunt ons ook bellen:

Vragen?

Wij helpen u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

Vragen?

Ik help u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

Vragen?

Ik help u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

Person riejanne

Vragen?

Ik help u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

Vragen?

Ik help u direct. Laten we een vrijblijvende afspraak maken.

Stolwijkse Hout- en DHZ-handel in eigen handen
Meld u aan voor onze nieuwsbrief

Blijf als eerste op de hoogte van het laatste nieuws.

Contact

ZAQELIJK Drechtsteden
Kringloopweg 16
3343 LR Hendrik ido Ambacht

ZAQELIJK Lek- en Merwestreek
Moerbei 16
3371 NZ Hardinxveld Giessendam

ZAQELIJK Maashorst
Cereslaan 4
5384 VT Heesch

ZAQELIJK Bommelerwaard
Wichard van Pontlaan 86
5302 XC Zaltbommel



088 004 98 00
Info@zaqelijk.nl

© ZAQELIJK  |  Privacybeleid  | Algemene voorwaarden  |  Ontwerp & realisatie: MM